درمان دیسک کمر با استفاده از PLDD عمل لیزری

درمان دیسک کمر با استفاده از PLDD عمل لیزری

 

لیزر درمانی دیسک کمر

 

 

درمان PLDD یا همان لیزر دکمپرسیون دیسک کمر یک درمان امن و بالینی مؤثر برای بیماران در تمام سنین است- از کودکی تا پیری. امروزه و با پیشرفت تکنولوژی جراحان ستون فقرات سعی میکنند با استفاده از تکنیک های جدید و بدون هیچگونه آسیب به بافت های سالم بدن بیرون زدگی دیسک کمر را عمل و درمان کنند. 

روش PLDD  روشی غیرتهاجمی و غیرجراحی و بصورت عمل بسته بوده و بسیار امن است. عمل دیسک کمر با استفاده از لیزر (PLDD) یک روش جدید و بسیار مدرن است که ازانرژی لیزر متمرکز برای درمان بیرون زدگی دیسک کمر و کاهش فشار بر روی عصب سیاتیک استفاده می شود. بدون آنکه نیاز باشد بیمار بستری و بیهوش شود یا کمر و عضلات شکافته شود. این عمل بصورت سرپایی انجام میشود و دقت و کارایی فوق العاده بالایی دارد. موفقیت این عمل بیش از 70% است و انقلابی در جراحی ستون فقرات بپا کرده است.

 

امروزه مدرن ترین، پیشرفته ترین و جدید ترین روشهای درمانی روز دنیا، همچنین بهترین و مناسب ترین تکنیک های عمل های بسته و کم تهاجمی جهت مشکلات درد کمر، دیسک و سیاتیک توسط دکتر داوود محمودی جراح مغزواعصاب و ستون فقرات در ایران و جهت همه بیماران داخل و خارج کشور ارایه میشود.

 حتما قبل از اقدام به جراحی باز با ایشان مشورت کنید. شاید شما هم مثل هزاران بیمار دیگر ایشان، بدون انجام جراحی باز، درمان شوید!

 

اصل درمان کاهش فشار دیسک با لیزر (PLDD) 

اصل درمان PLDD بر پایه مفهوم درنظرگرفتن دیسک بین مهره‌ای به‌عنوان یک سیستم هیدرولیک بسته است. این سیستم متشکل از پالپوسوس هسته است که حاوی مقدار زیادی آب بوده و توسط فیبروسوس حلقه‌ای غیرارتجاعی احاطه‌شده است. یک افزایش در محتوای آب پالپوسوس هسته منجر به افزایش نامتناسب فشار درون ‌دیسکی می‌شود. آزمایشات نشان داده‌اند که تنها یک افزایش 1.0 میلی‌لیتری در حجم درون‌دیسکی موجب بالارفتن فشار درون‌دیسکی به‌اندازه 312 کیلوپاسکال (2340 میلی‌متر جیوه) می‌شود. از سوی دیگر کاهش حجم درون‌دیسکی باعث کاهش بسیار نامتناسب در فشار درون‌دیسکی می‌شود. درد رادیکولار که به‌طوربارز با فتق دیسک کمری همراه می‌شود، ناشی از فشردگی ریشه عصبی توسط بخش فتقی پالپوسوس هسته است. کاهش فشار درون‌دیسکی باعث می‌شود که مواد دیسک مبتلابه فتق به سمت مرکز دیسک سرازیر شده و درنتیجه به کاهش فشردگی ریشه عصبی و تسکین درد رادیکولار منجر شود. در درمان PLDD، این مکانیسم از طریق به‌کارگیری انرژی لیزر برای تبخیر آب در پالپوسوس هسته انجام می‌گیرد. انرژی لیزر توسط یک فیبر لیزر از طریق یک سوزن توخالی قرار داده‌شده در پالپوسوس هسته تأمین می‌شود. سوزن تحت بی‌حسی موضعی در درون دیسک بین‌مهره‌ای قرار ‌داده می‌شود. علاوه بر تبخیر آب، افزایش دما باعث تقلیب پروتئین و متعاقباً بازیابی طبیعت آن می‌شود. این فرآیند باعث ایجاد یک تغییر ساختاری در پالپوسوس هسته شده، و توانایی آن را برای جذب آب محدود کرده و درنتیجه منجر به کاهش دائمی فشار درون دیسکی تا 6. 57٪ ≥  می‌شود.

تماس سریع