اگر به دیسک کمر و کمردرد ناشی از آن مبتلا هستید باید با طرز خوابیدن بیماران دیسک کمر آشنا باشید. طرز خوابیدن بیماران دیسک کمر اهمیت زیادی دارد و می تواند باعث تسکین درد مبتلایان و افزایش کیفیت خواب آن ها شود.

بیشتر بخوانید

کمردرد از جمله دردهای مشترک میان زنان باردار است. این درد که 50 تا 70 درصد زنان باردار تجربه می کنند دلایل مختلفی دارد. با روش های گوناگون می توان این درد را تسکین داد.

بیشتر بخوانید

از اصلی ترین علت های به وجود آمدن کمر درد سبک زندگی اشتباه است.بد نشستن، بد خوابیدن، اجسام سنگین بلند کردن و ... و رفته رفته تمامی این عادت های بد باعث درد های کمر و بیرون زدگی دیسک کمر و غیره می شوند

بیشتر بخوانید

سیاتیک بزرگ ترین و طولانی ترین عصب بدن است. زمانی که عصب سیاتیک به درستی کار خود را انجام ندهد بیماری سیاتیک ایجاد میشود.سیاتیک با ضعف، بی حسی و سوزن سوزن شدن پا همراه است.

بیشتر بخوانید

گردن درد به دلیل تحت وارد کردن فشار بر روی عصب گردن است و در بدترین حالت دیسک گردن. گردن درد هم در گردن هم در بین تیغه شانه‌ها احساس میشود و هم امکان دارد به ارنج دست ها و انگشتان هم سرایت کند. در این مقاله به بررسی علت های دیسک گردن و انواع روش های درمانی دیسک گردن میپردازیم

بیشتر بخوانید

PLDD یک روش کم تهاجم و بسته برای درمان دیسک کمر با لیزر است. این روش درمان دیسک کمر با لیزر، هم برای تشخیص و هم برای درمان کمر درد مزمن و ناحیه قفسه سینه کارایی دارد.

بیشتر بخوانید

کمردرد جزء بیماری هایی است که باعث ناتوانی در انجام کارهای روزمره وایجاد اختلال در زندگی فرد شده و همچنین هزینه های سنگینی را به بیمار وارد میکند. عمل دیسک کمر با لیزر در شاخه های مختلف درمانی و پزشکی استفاده می‌شود و مزایای زیادی را برای بیماران می‌تواند داشته باشد. عمل دیسک کمر با لیزر، بسیار مفید و سودمند است.

بیشتر بخوانید

پارگی دیسک کمر عارضه ای است که می تواند در هر نقطه از ستون فقرات ایجاد شود؛ اما مشاهدات نشان داده است این عارضه بیشتر در قسمت پایینی دیسک کمر اتفاق می‌افتد، اگرچه در قسمتی از ناحیه گردن نیز یک محل مشترک برای پارگی دیسک ، وجود دارد. پارگی دیسک کمر ، دیسک فتق هم نامیده می شود.

بیشتر بخوانید

قبل از هر چیز لازم است معاینات لازم توسط پزشک متخصص ستون فقرات صورت پذیر تا مشخص شود که علت درد چه بوده و در صورت وجود علت اسکلتی و عضلانی در درد کمر یا دیسک کمر، درمان دیسک کمر بدون جراحی در پیش گرفته شود.

بیشتر بخوانید

فتق دیسک کمر می تواند در همه مهره های ستون فقرات نیز ایجاد شود و با جراحی دیسک کمر با لیزر قابل بهبود می باشد.

بیشتر بخوانید

خمیدگی بیش از حد طبیعی انحنای فوقانی پشت را گوژپشتی،پشت گرد یا کیفوز می نامند.کیفوز به دو صورت کیفوز مادرزادی و کیفوز اکتسابی دیده می شود. کیفوز ممکن است علاوه بر ظاهر بدی که در بدن فرد ایجاد میکند باعث مشکلات تنفسی، درد مزمن پشت و گردن و همچنین کاهش اعتماد به نفس افراد شود. از این رو در این مقاله به مساله کیفوز و درمان آن می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید

ورزش مکنزی نام دسته ای از حرکات نرمشی است که در پیشگیری و درمان کمردرد مورد استفاده قرار میگیرد.ورزشهای مکنزی را باید به مدت کافی انجام داد تا تاثیر آنها ظاهر شود.این نرمش ها را باید در ابتدا از مقادیر و با شدت های کم انجام داد تا به عضلات و رباط ها فشار زیادی وارد نشود.

بیشتر بخوانید

در این مقاله به حرکات ورزشی ساده ای می‌پردازیم که به ورزش های ویلیامز معروفند. ورزش های ویلیامز برای تسکین کمر درد کاربرد دارد. اما چند نکته کلیدی که قبل از خواندن این مقاله باید در رابطه با ورزش های ویلیامز باید به آن توجه داشت به شرح زیر است.

بیشتر بخوانید

امروزه با پیشرفت های ایجاد شده در جراحی ستون فقرات می توان عمل جراحی بسته دیسک کمر را با یک شکاف کوچکتر، خون ریزی کمتر، و مدت زمان کوتاه تر بستری در بیمارستان انجام داد. امروزه روش های جراحی جدید برای جراحی کمر ابداع شده و مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب پیشرفت های تکنولوژیک باعث ایجاد تحولات گسترده در درمان مشکلات ستون فقرات با استفاده از تکنیک های جراحی بسته شده است.

بیشتر بخوانید

عصب سیاتیک وقتی درگیر می شود ممکن است هر نقطه ای از عصب درد را نشان دهد در شرایطی که بقیه قسمت ها فاقد درد باشد. با توجه به اینکه رگ سیاتیک در پشت ساق پا به دو شاخه تقسیم می شود، یکی از پشت ساق پا به کف پا می رود ودیگری از کناره خارجی ساق و روی مچ پا می گذرد ، بنابراین ممکن است فردی دارای درد تنها در قسمت خارجی ساق پا و بدون کمر درد باشد اما علت ، درد سیاتیکی است.

بیشتر بخوانید

کمردرد از آن دسته از عارضه‌هایی است که هر انسانی حداقل یکبار در طول عمرش با آن دست مواجه می‌شود. همچنین سبک زندگی غلط خصوصا در ایران باعث تشدید کمردرد شده است. در این مقاله به بررسی دلایل شایع کمردرد میپردازیم.

بیشتر بخوانید

عمل دیسک کمر از آن دسته عمل های سخت هست ولی بخش مهم آن مواظبت و مراقبت بعد از عمل است.در این مقاله نکات مهمی در رابطه با مراقبت های بعد از عمل دیسک کمر آورده میشود

بیشتر بخوانید

دیسک غضروفی است که در میان دو مهره واقع شده است و مثل یک فنر از ایجاد فشار از مهره بالایی کمر به مهره پایینی کمر جلوگیری می کند.

دیسک کمر زمانی ایجاد می شود که به دلیل انجام ورزش های نامناسب و سنگین ، وزن زیاد ، حوادثی مانند تصادف و جابه جا شدن مهره ها ، آرتروز ، سن زیاد دیسک ها دچار ضایعاتی می شوند و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند و محتویات داخل آن ها بیرون می زند.

بیشتر بخوانید
تماس سریع