علائم دیسک کمر و سیاتیک

علائم دیسک کمر و سیاتیک

 

علائم دیسک کمر در یک خانوم

 

علائم دیسک کمر چیست؟

بدن انسان ممکن است در هر بخشی از ستون فقرات، از گردن تا پشت کمر دچار فتق دیسک یا بیرون زدگی آن شود که همه‌ی ما آن‌را با عنوان «بیماری دیسک» می‌شناسیم. ضعف و بیرون زدگی دیسک در قسمت پایینی کمر، معمولا شایع‌ترین نوع بیماری دیسک است. همان‌طور که می‌دانید؛ ستون فقرات شبکه‌ی پیچیده‌ای از اعصاب و عروق خونی است که فتق دیسک می‌تواند فشار زیادی به این اعصاب و عروق اطراف آن وارد کند.

فتق دیسک کمر معمولا با علایم زیر همراه است:

    درد و بی‌حسی، اغلب در یک سمت ولی برخی اوقات دوطرفه؛

    دردی که به پا هم کشیده می‌شود؛

    دردی که شب‌ها یا با انجام حرکات خاص شدت می‌گیرد؛

    دردی که بعد از نشستن یا ایستادن طولانی بیشتر می‌شود؛

    دردی که بعد از پیاده‌روی‌ بیشتر می شود؛

    ضعف عضلانی و کم زور شدن پاها؛

    مورمور شدن، گزگز یا سوزش در مناطق آسیب‌دیده کمر و پا.

علائم دیسک کمر شدید و پارگی دیسک کمر

بیمار با بیرون زدگی دیسک کمر شدید ممکن است از درد کمر شدید با انتشار به باسن، پشت ران، ساق و حتی پاشنه پا شکایت داشه باشد و بی حسی پاها و بی قوتی پاها و کاهش تمایل جنسی و اختلالات ادراری و بعضا بی اختیاری ادرار ممکن است از علائم دیسک کمر شدید باشد. دیسک کمر خفیف و یا دیسک کمر متوسط هم اگر فشار زیادی روی عصب ایجاد کنند می توانند علائم فوق را ایجاد کنند.

میزان درد در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد. اگر چنانچه علایم دیسک کمر شما، خود را با بی‌حسی یا مورمور شدن نشان داد حتما به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است این مشکل توانایی شما در کنترل عضلات‌تان را مختل کند.

علائم درد سیاتیک

    دردی که از پشت کمر یا باسن شروع شده و به سمت پایین و در پاها حرکت می کند و حتی ممکن است تا مچ و کف پا نیز برسد.

   درگیری سیاتیک ممکن است منجر به ضعف، احساس گزگز مورمور یا سوزن سوزن شدن و بی حسی در پا نیز شود.

نشستن و ایستادن برای مدت طولانی و انجام حرکاتی که باعث خم شدن بیش از حد ستون فقرات شوند می توانند علائم سیاتیک را بدتر کنند.

 

امروزه مدرن ترین، پیشرفته ترین و جدید ترین روشهای درمانی روز دنیا، همچنین بهترین و مناسب ترین تکنیک های عمل های بسته و کم تهاجمی جهت مشکلات درد کمر، دیسک و سیاتیک توسط دکتر داوود محمودی جراح مغزواعصاب و ستون فقرات در ایران و جهت همه بیماران داخل و خارج کشور ارایه میشود.

 حتما قبل از اقدام به جراحی باز با ایشان مشورت کنید. شاید شما هم مثل هزاران بیمار دیگر ایشان، بدون انجام جراحی باز، درمان شوید!

 

 

 

تماس سریع